Podkarpacki Camp Judo

Na obiektach Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie w dniu 31 marca 2012 odbył się Podkarpacki Camp Judo.

Podczas imprezy spotkali się zawodnicy i zawodniczki z Lublina Jasła Dębicy oraz Rzeszowa podczas całej imprezy każdy z uczestników stoczył 10 pojedynków z różnymi zawodnikami 6 w Tachi waza (walka w stójce) oraz 4 w Ne waza ( walka w parterze). Cały Camp stał na bardzo wysokim poziomie i pokazał, że jest deficyt tego typu spotkań na Podkarpaciu dlatego zamierzamy kontynuować tą idee powiedział Marcin Paśko trener UKS „Akademia Judo Rzeszów” Organizator całego Podkarpackiego Campu Judo – randori w Rzeszowie.
Po zakończeniu Campu odbył się Okręgowy Turniej Judo dla dzieci w którym udział wzięły dzieci z Dębicy z klubu Kępa Dębica i z Rzeszowa PTS Walter oraz organizatora całej Imprezy UKS ”Akademia Judo Rzeszów”.

Podczas turnieju dzieci bardzo ładnie walczyły w swoich kategoriach wagowych zgłębiały tajniki i przepisy walki sportowej Judo Olimpijskiego sport kształtującego wolę i charakter.
Turniej zgromadził wielkie grono uradowanych dzieciaków oraz rodzin, które niemal ze łzami w oczach dopingowały swoje pociechy. Dla wielu maluchów był to pierwszy start w życiu i ogromne przeżycie emocjonalne oraz walka ze samym sobą.

Zawodnicy UKS „Akademia Judo Rzeszów” zdobyli :

*pierwsze miejsce w następujących kategoriach:

Jakub Płonka waga 22 kg,
Bartosz Budziaszek waga 30 kg,
Kacper Warzocha waga 32 kg,
Oskar Lasota waga 38 kg,
Grzegorz Wójcik waga 45 kg,

*drugie miejsce

Kamil Tomasik waga 28 kg
Oliwier Szaliński waga 30 kg
Sylwester Supel waga 45 kg

*trzecie miejsce

Filip Jakubowski waga 28 kg
Marcel Pokrywka waga 28 kg
Łukasz Kmiotek waga 30 kg

Pozostali zawodnicy uplasowali się poza podium ale gorące gratulacje dla nich za zaangażowanie i wolę walki.
Gorące gratulacje podziękowania również dla wszystkich uczestników I Podkarpackiego Campu Judo w Rzeszowie i dla wszystkich zawodników Akademii Judo Rzeszów za pomoc techniczną w obsłudze Imprezy.

Skip to content